قاووت

مرکز خرید قاووت اصل کرمان(قوتو اصل کرمان)

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

مرکز خرید قاووت اصل کرمان

مراکز و فروشگاه های زیادی در سرتاسر کشور به عنوان مرکز خرید قاووت اصل کرمان مشغول فعالیت هستند. که بهترین و باکیفیت ترین نوع قاووت را در بسته بندی هایی با حجم های متعدد عرضه می کنند. امروز مراکز خرید اینترنتی بسیار رواج پیدا کرده است به گونه ای که هرکس در هر نقطه ای از کشور می تواند قاووت اصل را بدون صرف هزینه و زمان سفارش دهد.

مرکز خرید قاووت اصل کرمان

همه چیز درباره قاووت کرمان

قاووت که در اصطلاح کرمانی ها به آن، قووتو می گویند معجونی بسیار مقوی و مغذی می باشد که از جمله سوغات کرمان و فرآورده های غذایی سنتی این شهر محسوب می شود. قوتو یا قاووت حاصل ترکیب چندین بذر گیاهی بو داده است که با شکر آسیاب و به صورت پودر شده در می آید.

همه چیز درباره قاووت کرمان

قاووت همان طور که از نامش پیداست بسیار مقوی و موجب تقویت حافظه می گردد. کرمانی ها بعد از زایمان به زن زائو و مهمانانش قاووت می دهند؛ زیرا قاووت طبع گرمی دارد و موجب تقویت بدن و رفع خستگی می شود. هم چنین شیر زنان شیرده را افزایش می دهد. قاووت اصل کرمان برای رفع درد پا و درد کمر در صورت استفاده مداوم بسیار موثر است.

به  زنانی که در هنگام قاعدگی درد های شدید دارند؛ توصیه می شود قاووت میل کنند زیرا این معجون معجزه گر درد را تسکین می دهد هم چنین برای زنان باردار نیز مفید است و سبب تقویت حافظه و رشد جنین می گردد.

قابل ذکر است که هر قاووت با توجه به مواد تشکیل دهنده خود موارد مصرف متفاوتی دارد. و در صورت اسصتفاده از قاووت اصل مناسب بی شک به نتیجه مطلوب خواهید رسید.

فروش مستقیم قاووت اصل فله

فروش مستقیم قاووت اصل فله بسیاری از فروشگاه های گیاهان دارویی، عطاری ها و نمایندگی های معتبر قاووت اصل فله و بسته بندی شده را به فروش می رسانند. اما امروزه با استفاده از اینترنت می توان به راحتی قاووت اصل کرمان را از تولیدکنندگان آن، که آن را به صورت مستقیم و بی واسطه به فروش میرسانند تهیه کرد.از مزیت های خرید مستقیم از تولیدکننده این است که واسطه ای در میان نیست و قاووت اصل و درجه یک را با قیمتی کمتر از سطح بازار می توان تهیه کرد.

امروزه خرید آنلاین علارغم مستقیم بودن، بسیار راحت و بدون دردسر است و برای افرادی که قادر به حضور در مراکز فروش نیستند گزینه مناسبی است. خرید قاووت به صورت اینترنتی از تولیدکنندگان داری مجوزهای بهداشتی بسیار مطمئن و هزینه های اضافه را از میان بر می دارد. سایت های اینترنتی انواع سفارشات را می پذیرند و سریع و بدون هزینه های اضافه قاووت را به دست مشتری می رسانند.

تشخیص قاووت اصل کرمان

از جمله موارد مهم در تشخیص اولیه قاووت اصل بو، طعم، رنگ آن می باشد. تشخیص قاووت اصل با این سه پارامتر برای کسانی که اولین تجربه استفاده از قاووت را دارند تا حدودی  سخت اما کمک کننده است. ولی تشخیص اعلا بودن قاووت توسط افراد با سابقه در این زمینه نیز از طریق این سه پارامتر صورت می گیرد.

بوی قاووت

در واقع قاووت اصل دارای بوی غالب هل و در انواع چهل گیاه و مخلوط آن بوی شبیه به گیاهان دارویی می باشد. ولی باید فاقد هر گونه بوی ماندگی و نامطبوع باشد.

طعم قاووت

طعم قاووت نیز عامل تعیین کننده مهمی برای کیفیت قاووت می باشد. همچنین نباید طعم شیرین آن بر طعم اجزای تشکیل دهنده آن غالب باشد. یکی از موارد مورد توجه در تشخیص قاووت اصل و مرغوب درجه پودر شدگی مواد می باشد. سایز ذرات باید به گونه ای باشد که قاووت کاملا پودر شده و فاقد هر ماده ای که به صورت مجزا در دهان حس شود باشد. لازم به ذکر است که در قاووت های کم شکر و رژیمی جز غالب کاملا به شکل پودر درنیامده و گاها ذرات ریز آن حس می شود. که این دلیل بر کیفیت پایین محصول نمی باشد و حتی یکی از روش های ببرسی میزان شکر، نخود و جو در قاووت است. این روش توسط افراد متبحر در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرد.

قاووت هایی که که درجه پودر شدگی آنها مانند آرد بوده و به سقف دهان یا زیان می چسبند نیز حاوی مقادیر زیادی جو و یا نخود می باشند. این قاووت ها اثر بخشی کمتر از حیث خواص درمانی قاووت دارند. و بیشتر به منظور پذیرایی و میان وعده مصرف می گردند.

رنگ قاووت

رنگ قاووت نیز یکی از مشخصه های مربوط به تشخیص قاووت اصل محسوب می شود که البته با توجه به تفاوت در درصد ترکیبات بسیار متغییر بوده و ملاک قوی در جهت تشخیص اصل و مرغوب بودن برای افراد مبتدی به شمار نمی آید. به جز در موارد خاص مثل قاووت پسته که می توان جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله چگونه پسته قوتو اصل را بشناسیم و از آن نگهداری کنیم مراجعه کنید.

با تشکر از شما جهت مطالعه این مقاله لطفا با ذکر دیدگاهتان ما را در ارائه مقالات مفید تر یاری نمایید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.