قوتو

مرکز تولید قوتو اصل کرمان

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

یکی از بهترین سوغاتی های استان کرمان که سالهای بسیار زیادی است از طریق مراکز تولیدی این شهر تهیه شده و در دسترس علاقمندان قرار می گیرد، قوتو اصل کرمان است که به آن قاووت نیز گفته می شود. برای تهیه آن بذر چندین و چند گیاه دارویی را با همدیگر ترکیب کرده، به خوبی بو داده و سپس با شکر مخلوط کرده و به خوبی آسیاب می نمایند و آن را به شکل یک پودر خوشمزه در آورده و به فروش می رسانند.

مرکز تولید قوتو اصل کرمان

مشخصات بهترین بسته بندی قوتو

مشخصات بهترین بسته بندی قوتو قوتو را می توان یکی از با ارزش ترین مواد غذایی و سوغاتی های شهرهایی نظیر سیرجان، بم و کرمان دانست. این ماده به شکل ها و طعم های گوناگون تولید می شود اما بهترین و کامل ترین نوع آن قوتویی است که به رنگ قهوه ای بوده و از ترکیب دانه های با ارزشی مانند قهوه، شکر، تخم خرفه، خشخاش، جو، کتان، هل، کنجد، جدوا و گشنیز تهیه می گردد.
این ماده خوشمزه نه تنها کام را شیرین می کند، بلکه توان و بنیه جسم را نیز به میزان فراوانی افزایش می دهد، به همین سبب است که از زمان های قدیم به زنانی که تازه زایمان کرده بودند و یا کسانی که دوران نقاهت پس از بیماری را طی می کردند، قوتو پسته می دادند تا دوباره توان و انرژی از دست رفته جسم به آنها باز گردد.

یکی از مهمترین مواردی که تعیین کننده کیفیت قوتو کرمان می باشد، بسته بندی آن است. در واقع می توان گفت دانه هایی که آسیاب شده و در این ماده استفاده شده اند، ممکن است با قرار گرفتن در معرض رطوبت و نور خورشید خواص خود را از دست داده و کارایی لازم را نداشته باشند، به همین سبب باید در بسته بندی آن دقت نمود.
بهترین بسته بندی که می توان برای آن در نظر گرفت، قرار دادن قوتو در قوطی های شیشه ای یا پلاستیکی است که دارای درب محکمی می باشند.

فروش مستقیم قوتو اصل کرمان

فروش مستقیم قوتو اصل کرمان خوشبختانه این روزها شاهد رونق فروش قوتو کرمان در تمامی شهرهای کشورمان هستیم و بسیاری از افراد به جای روی آوردن به خوراکی ها و مواد غذایی که چندان ارزشی ندارند، اقدام به خرید قوتو کرمان نموده و آن را به عنوان یکی از میان وعده های اصلی غذایی خود در طول روز استفاده کرده و از تمامی مواهب موجود در آن برخوردار می شوند.
قوتو دارای طبع گرمی می باشد و طبیعت سرد غذاها را از بین برده و تعادل را در جسم انسان برقرار می نماید. همچنین استفاده از آن برای کسانی که فعالیت های جسمی و ذهنی بسیار زیادی دارند پیشنهاد می شود، چرا که می تواند موجب تقویت نیروی جسمانی گردد و سلامتی را با خود به ارمغان آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *